Nejen pro sběr dat z výroby

Chcete najít všechny špatně vyrobené kusy ze včerejšího dne, týdne, měsíce, nebo třeba i roku? A seřadit je třeba podle typu produktu? Zajímá Vás Paretův diagram četnosti chyb pro jednotlivé vyráběné produkty? A jejich rozdělení třeba podle pracovišť? Otázka vteřin!

Výroba
Evidence skladů s využitím čárového kódu

Mobilní skladník je produkt, umožňující rychle a efektivně provádět skladové operace pomocí ruční datové čtečky se snímačem čárových kódů. V přenosné čtečce čárových kódů lze vytvářet, prohlížet, doplňovat a editovat skladové doklady.

Mobilní skladník
Revoluce v invetarizaci majetku

Používáte papír a tužku? Máte seznam na desítkách stran a v něm zaškrtáváte tužkou? NEMUSÍTE! K tomu, aby inventarizace majetku byla jednoduchá, přehledná a spolehlivá, stačí program na evidenci pomocí čárových kódů.

Inventura majetku
Předchozí Následující

Čtení 1D čárového kódu z paletového štítku

Po dopravníku přijíždí paleta, která je detekována světelnou závorou. Světelná závora následně spouští čtení stacionárního snímače Microscan MS890.

paletaV případě přečtení kódu se data z kódu ukládají do systému a zároveň dochází k světelné signalizaci o načtení. V případě nepřečtení se rozsvítí červená signalizace na majáku a signálem ze snímače se linka zastaví. Operátor doplní paletový štítek a provede ruční načtení kódu snímačem Symbol-Motorola LS2208. Ruční snímač je napojen na AUX port snímače Microscan MS890.  Data tak do systému přichází z portu snímače Microscanu. Pro aplikaci je tedy nutný pouze jeden RS232 port. Následně operátor prostřednictvím ovládacího pultu spustí dopravník a načtenou paletu pošle po lince dál.
K situaci nenačtení čárového kódu dochází především na konci výrobní dávky, kdy se může stát, že poslední paleta není plně obsazena (výška materiálu může být 30cm). Paletový štítek tak není nalepen na boku palety, ale je na paletě položen. Je tedy mimo dosah stacionárního snímače a tím je pro něj nečitelný.

Autor: Stanislav Nikodem

Sdílet článek: