Nejen pro sběr dat z výroby

Chcete najít všechny špatně vyrobené kusy ze včerejšího dne, týdne, měsíce, nebo třeba i roku? A seřadit je třeba podle typu produktu? Zajímá Vás Paretův diagram četnosti chyb pro jednotlivé vyráběné produkty? A jejich rozdělení třeba podle pracovišť? Otázka vteřin!

Výroba
Evidence skladů s využitím čárového kódu

Mobilní skladník je produkt, umožňující rychle a efektivně provádět skladové operace pomocí ruční datové čtečky se snímačem čárových kódů. V přenosné čtečce čárových kódů lze vytvářet, prohlížet, doplňovat a editovat skladové doklady.

Mobilní skladník
Revoluce v invetarizaci majetku

Používáte papír a tužku? Máte seznam na desítkách stran a v něm zaškrtáváte tužkou? NEMUSÍTE! K tomu, aby inventarizace majetku byla jednoduchá, přehledná a spolehlivá, stačí program na evidenci pomocí čárových kódů.

Inventura majetku
Předchozí Následující

Etikety v potravinářství

Uvádění složení potravin je důležité nejen jako zdroj informací pro spotřebitele, ale je zdravotně důležité pro osoby postižené alergiemi na určité potraviny. Počet takových lidí v Evropské unii se odhaduje na 1-3 % dospělých a 4-6% dětí.

Ve Sbírce zákonů vyšla 22. 7. 2014 Novela zákona o potravinách, značení potravin a alergenech. Souvisí s tzv. Nařízením Evropského parlamentu a Rady EU č. 1169/2011, které je výsledkem evropského úsilí o zkvalitnění označování potravin. Novela společně s evropským nařízením představuje základ pro označování alergenů v potravinách a nabývá účinnosti 13. prosince 2014. Bližší informace jsou např. na stránkách Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Mnozí si u nás již zajistili do tištěného textu na etiketách doplnění o alergeny.
Text o potravině může být jednoduše natištěn na bílé nebo jednobarevné etikety nebo na etikety předtištěné dle přání – viz obr.:

et_alergeny_jednoduchaet_predtisk_1

Pokud k tisku etiket někdo vlastní program BAR TENDER, pak je efektivní práce s textem a alergeny podporována od verze, kterou lze objednat v našem internetovém obchodě: verze PROFESSIONAL. Tato verze umožňuje např. v textovém poli zvýraznit jen vybrané části, což u verze Basic nelze. Dodání programu v češtině je dokonce možné rychlým způsobem pomocí stažení programu z internetu a poslání licenčního kódu e-mailem, takže nemusíte čekat na balení s CD.

BarTender_obr

Autor: Dalibor Kuda

Sdílet článek: