Nejen pro sběr dat z výroby

Chcete najít všechny špatně vyrobené kusy ze včerejšího dne, týdne, měsíce, nebo třeba i roku? A seřadit je třeba podle typu produktu? Zajímá Vás Paretův diagram četnosti chyb pro jednotlivé vyráběné produkty? A jejich rozdělení třeba podle pracovišť? Otázka vteřin!

Výroba
Evidence skladů s využitím čárového kódu

Mobilní skladník je produkt, umožňující rychle a efektivně provádět skladové operace pomocí ruční datové čtečky se snímačem čárových kódů. V přenosné čtečce čárových kódů lze vytvářet, prohlížet, doplňovat a editovat skladové doklady.

Mobilní skladník
Revoluce v invetarizaci majetku

Používáte papír a tužku? Máte seznam na desítkách stran a v něm zaškrtáváte tužkou? NEMUSÍTE! K tomu, aby inventarizace majetku byla jednoduchá, přehledná a spolehlivá, stačí program na evidenci pomocí čárových kódů.

Inventura majetku
Předchozí Následující

Honeywell 4850dr

V nabídce firmy Honeywell se objevila zajímavá novinka. Jedná se o snímač 4850dr – document reader. Jak název napovídá, využívá se především na snímání papírových dokumentů a jejich ukládání. Snímač rozeznává text a také všechny standardní čárové kódy (1D) včetně složených i 2D kódy.

4850dr_02_large
Proces snímání zajišťuje technologie Adaptus Imaging Technology, pomocí které můžete snímat dokumenty o velikosti až 8,5“ x 11“ resp. formát A4. Pri snímání dokumentů si snímač zaostřuje text, upravuje kontrast, může snímek otáčet, zvětšovat ho nebo obrázek automaticky ořezávat na vhodnou velikost. Podle nastavení upravuje také kvalitu snímku nebo velikost souboru. Snímač je staticky upevněn a dokument, ktorý chceme nasnímat, je vložen do zásobníku na zachycení obrazu.
Digitalizace obrázků, schémat atd. probíhá přes určité rozhraní (TWAIN nebo SANE), které umožňuje snímač jednoduše připojit k počítači a používat SW aplikace na práci s různymi funkcemi skeneru. Dvě rozhraní proto, že TWAIN je určen pro uživatele Windows a SANE pro Linux. Připojení k počítači je přes USB 2.0, kabel může mít až 6,6 metru. Stupeň ochrany proti vniknutí prachu a částic je IP 40. Zajímavá je také záruka: 3 roky. Podrobný technický list je zde.

Shrnuto, tento snímač je svým jednoduchým provedením a potřebnými možnostmi hodnocen velmi pozitivně. Samozřejmě se nabízí možnost využití nejen pro kanceláře, ale případně ve výrobním procesu jako součást vstupu dat v systému xTrace.

Cenové informace jsou v našem elektronickém obchodě.
4850dr_03_large

 

Autor: Dalibor Kuda

Sdílet článek: