Nejen pro sběr dat z výroby

Chcete najít všechny špatně vyrobené kusy ze včerejšího dne, týdne, měsíce, nebo třeba i roku? A seřadit je třeba podle typu produktu? Zajímá Vás Paretův diagram četnosti chyb pro jednotlivé vyráběné produkty? A jejich rozdělení třeba podle pracovišť? Otázka vteřin!

Výroba
Evidence skladů s využitím čárového kódu

Mobilní skladník je produkt, umožňující rychle a efektivně provádět skladové operace pomocí ruční datové čtečky se snímačem čárových kódů. V přenosné čtečce čárových kódů lze vytvářet, prohlížet, doplňovat a editovat skladové doklady.

Mobilní skladník
Revoluce v invetarizaci majetku

Používáte papír a tužku? Máte seznam na desítkách stran a v něm zaškrtáváte tužkou? NEMUSÍTE! K tomu, aby inventarizace majetku byla jednoduchá, přehledná a spolehlivá, stačí program na evidenci pomocí čárových kódů.

Inventura majetku
Předchozí Následující

Mobilní skladník uvolňuje ruce

S aplikací Mobilní skladník (MSU) jsme se mohli setkat u mnoha klasických ručních terminálů PDA, ať už ležících v dlani nebo sevřených pomocí pistolové rukojeti. V obou případech ale bylo třeba jedné ruky kvůli držení terminálu. A při nutnosti mít obě ruce volné, např. kvůli objemnému zboží, terminál mohl překážet. Sami jsme viděli manipulaci skladníka se zbožím oběma rukama i s terminálem tak, že se zrovna osvědčila odolnost zařízení proti pádu z výšky 1 metr na beton :-)

Nyní už není nutné terminál odkládat nebo sbírat z podlahy. Aplikaci Mobilní skladník včetně nejnovější verze MSU 7.0 je možné využívat i s novými terminály Zebra WT41NO. Ten skladníkům doslova uvoľňuje ruce, protože zařízení je umístěno na zápěstí. Samotné snímání kódů je pak rešeno tzv. prstencovým skenerem, ktěrý je s terminálem spojený buď malým kabelem nebo bezdrátově přes Bluetooth. Ruce jsou tak volné a aplikace stále „po ruce“.

WT4190-ZebraObr.: mobilní terminál Zebra řady WT41 s příslušenstvím (stanička, snímač).

Terminál Zebra WT4190 je vhodný také tam, kde se často zadává nějaký údaj k položkám zboží nebo k dokladům, klávesnice má celkem 23 tlačítek. Je vhodné uvést, že hmotnost na ruce při standardní baterii je 320 gramů (velkokapacitní má o 50 g více). Displej má úhlopříčku 2,8 palce a stupeň krytí proti vodě a prachu IP54. Systém Windows je v Zebře z nejnovějších klasických mobilních: Embedded 7.0.

Samozřejmostí je možnost spojení terminálu s PC přes wifi, takže je běžná aktualizace dat mezi MSU v terminálu a skladovým ERP systémem. Spojení 2 řešení – aplikace MSU a terminál Zebra WT – tedy prináší nové možnosti využívání evidence skladových operací.

Pro další zajímavé informace nás kontaktujte na tel. 517 543 025, e-mail: obchod@bartech.cz.

Motorola-WT4000-image2

Autor: Dalibor Kuda

Sdílet článek: