Nejen pro sběr dat z výroby

Chcete najít všechny špatně vyrobené kusy ze včerejšího dne, týdne, měsíce, nebo třeba i roku? A seřadit je třeba podle typu produktu? Zajímá Vás Paretův diagram četnosti chyb pro jednotlivé vyráběné produkty? A jejich rozdělení třeba podle pracovišť? Otázka vteřin!

Výroba
Evidence skladů s využitím čárového kódu

Mobilní skladník je produkt, umožňující rychle a efektivně provádět skladové operace pomocí ruční datové čtečky se snímačem čárových kódů. V přenosné čtečce čárových kódů lze vytvářet, prohlížet, doplňovat a editovat skladové doklady.

Mobilní skladník
Revoluce v invetarizaci majetku

Používáte papír a tužku? Máte seznam na desítkách stran a v něm zaškrtáváte tužkou? NEMUSÍTE! K tomu, aby inventarizace majetku byla jednoduchá, přehledná a spolehlivá, stačí program na evidenci pomocí čárových kódů.

Inventura majetku
Předchozí Následující

NOVINKA – bezbateriový snímač XENON „BF“

I osvědčený snímač jako model 1602 XENON může po letech projít moderní inovací. Progresivní vývojáři Honeywell se po úspěšném startu bezbateriového provedení u malého ručního snímače 1202g (článek zde) zaměřili na větší a používanější produkt XENON. Přitom byly zachovány vlastnosti snímače i bezdrátové provedení Bluetooth, v souhrnu:

  • čtecí 2D imager z šesté generace 2D technologie Honeywell
  • senzor optimalizovaný i pro snímání čárových kódů
  • bezdrátové připojení přes Bluetooth® nízkoenergetické třídy 2
  • komunikační vzdálenost od staničky až 10 metrů (dle prostředí)
  • IP41 poskytuje dostatečnu průmslovou ochranu
  • vydrží až 50 pádů na beton z výšky až 1,8 m

Xenon1902g-bf_with_cradle

Obvyklý způsob práce s bezdrátovými snímači je ten, že stále opakuje cyklus kroků: vyjmutí snímače ze staničky – snímání kódů – vrácení do staničky. Tím se klasická baterie velmi opotřebovává, má totiž určitý kapacitní počet nabíjecích cyklů. Zatímco běžná baterie má asi 500 nabíjecích/vybíjecích cyklů, super-kapacitátor jich má asi 500 tisíc. Dříve používaná baterie tak může během 3 let ztratit i 50% kapacity, kdežto super-kapacitátor má i po 8 letech cca. 70%.
Výhodou nového rešení je kromě jiného to, že snímač s kapacitátor se 100% nabije při USB adaptéru za 30 sec., přes USB do 2 minut. Přitom zvládne nejméně 450 skenů na nabití. Pro snímání několika desítek kódů ale není nutné plné nabití.

xenon1902-bf-retail

Hlavní výhody super-kapacitátoru:

  • Odpadá manipulace s výměnou a údržbou baterie
  • Není třeba kupovat nové baterie, tj. úspora nákladů
  • Uživatel se podílí na ochraně životního prostředí

Ke stažení je zde dvoustránkový TECHNICKÝ LIST.

Tento snímač lze zakoupit v našem el. obchodě zde, odeslání je do 3 dnů. Případně kontaktujte naše obchod. odd. na tel. 517 543 011.

Autor: Dalibor Kuda

Sdílet článek: