Nejen pro sběr dat z výroby

Chcete najít všechny špatně vyrobené kusy ze včerejšího dne, týdne, měsíce, nebo třeba i roku? A seřadit je třeba podle typu produktu? Zajímá Vás Paretův diagram četnosti chyb pro jednotlivé vyráběné produkty? A jejich rozdělení třeba podle pracovišť? Otázka vteřin!

Výroba
Evidence skladů s využitím čárového kódu

Mobilní skladník je produkt, umožňující rychle a efektivně provádět skladové operace pomocí ruční datové čtečky se snímačem čárových kódů. V přenosné čtečce čárových kódů lze vytvářet, prohlížet, doplňovat a editovat skladové doklady.

Mobilní skladník
Revoluce v invetarizaci majetku

Používáte papír a tužku? Máte seznam na desítkách stran a v něm zaškrtáváte tužkou? NEMUSÍTE! K tomu, aby inventarizace majetku byla jednoduchá, přehledná a spolehlivá, stačí program na evidenci pomocí čárových kódů.

Inventura majetku
Předchozí Následující

Snímač bez baterie ?

I tak osvědčený typ snímače jako je Honeywell Voyager 1202G může projít další moderní inovací. Progresivní vývojáři Honeywell se tentokrát zaměřili na prvek baterie. Přitom zachovali bezdrátové provedení Bluetooth i specifický snímač, který je schopen čtení nekvalitních čárových kódů.

Honeywell 1202G-BF-USB-kit-black-BTModel Voyager 1202G-BF (Battery Free) nepotřebuje baterii, protože jako zdroj energie je použit kondenzátor. A co námitky na menší výdrž? Obvyklý způsob práce s bezdrátovými snímači je ten, že se stále opakuje cyklus kroků: vyjmutí snímače ze staničky – snímání kódů – vrácení do staničky. Tím se klasická baterie velmi opotřebovává, má totiž určitý kapacitní počet nabíjecích cyklů a ty jsou časem vypotřebovány. Zatímco běžná baterie má asi 500 nabíjecích/vybíjecích cyklů, super kondenzátor jich má asi 500 tisíc. Dříve používaná baterie tak během 2,5 roku ztratí až 50% kapacity, kdežto super kondenzátor jí má i po 8 letech cca. 70%.
Výhodou nového rešení je kromě jiného to, že snímač s kondenzátorem se nabije na plnou kapacitu už za 20 sekund a s tou dokážete provést nejméně 100 snímacích cyklů s BT přenosem.

Souhrn přínosů:

  • Nepotřebujete kupovat nové baterie, tj. úspora nákladů do budoucna
  • Odpadá manipulace s výměnou a údržbou baterie
  • Uspoříte náklady s recyklací a likvidací baterie a Vaše spoločnost se tím podílí na ochraně životního prostředí

Takovýto snímač lze zakoupit zde. Zajištění z dodavatelského skladu k vyzvednutí nebo odeslání je za 1-2 dny.

1202bf_retail

 

Autor: Dalibor Kuda

Sdílet článek: