Nejen pro sběr dat z výroby

Chcete najít všechny špatně vyrobené kusy ze včerejšího dne, týdne, měsíce, nebo třeba i roku? A seřadit je třeba podle typu produktu? Zajímá Vás Paretův diagram četnosti chyb pro jednotlivé vyráběné produkty? A jejich rozdělení třeba podle pracovišť? Otázka vteřin!

Výroba
Evidence skladů s využitím čárového kódu

Mobilní skladník je produkt, umožňující rychle a efektivně provádět skladové operace pomocí ruční datové čtečky se snímačem čárových kódů. V přenosné čtečce čárových kódů lze vytvářet, prohlížet, doplňovat a editovat skladové doklady.

Mobilní skladník
Revoluce v invetarizaci majetku

Používáte papír a tužku? Máte seznam na desítkách stran a v něm zaškrtáváte tužkou? NEMUSÍTE! K tomu, aby inventarizace majetku byla jednoduchá, přehledná a spolehlivá, stačí program na evidenci pomocí čárových kódů.

Inventura majetku
Předchozí Následující

Snímač s dosahem až 15 metrů

Osvědčený průmyslový snímač GRANIT od společnosti HONEYWELL je připraven ve vylepšené generaci, a to buď v provedení kabelovém (model 1980i) nebo v bezdrátovém (1981i). Označení FR (Full Range) garantuje snímaní kódů od 15 cm až na vzdálenost kolem 15 metrů. Tento údaj se samozřejmě mění v závislosti na velikosti kódů. Snímač zvládá všechny standardní 1D a 2D kódy a snímání usnadňuje tím, že promítá zaměřovací obrazec k zacílení.

Granit-1981i-FRBezdrátový snímač dokáže komunikovat s dobíjecí a komunikační stanicí přes Bluetooth až ve vzdálenosti 100 metrů. Tato dokovací stanice disponuje uzamykacím zařízením k zajištění snímače, takže je možné ji umístit spolu se snímačem ve vertikální poloze na stěně, vysokozdvižném vozíku, apod. Více informací v přehledném el. obchodě.

Vhodnost pro průmyslové i venkovní prostředí vyjadřují následující parametry. Umožňují používání ve skladech a logistice, ve výrobních provozech i venkovním prostředí, a to během celého roku:

  • Pracovní teplota od -20 °C až +50 °C
  • Odolnost při pádu z výšky 2 metry, připraveno pro až 5 tisív pádů z výšky 1 metr
  • Stupeň krytí je IP 65, tj. zcela proti vniknutí prachu a proti tryskající vodě ve všech úhlech při tlaku 30 kN/m2, určitém průtoku, atd.
  • Odolnost proti 95% vlhkosti i vůči elektrostatickému výboji.
  • Až 7200 snímání na 1 nabití

Bližší informace jsou na Technickém listu dostupném zde v kategorii „Ke stažení“, k dispozici máme samozřejmě také stručný návod v češtině.

Honeywell_Granit_198xi_factoryGranit je vhodný i v provozech s aplikací MES – xTrace pro řízení a sledování výroby.

Kolegové měli možnost snímač prakticky otestovat. Zajímalo nás zejména snímání 1D a 2D kódů na větší vzdálenosti. Výsledek byl takový, že i při vzdálenostech nad 10 metrů snímač načítal i testovací kódy spolehlivě.

 

Autor: Dalibor Kuda

Sdílet článek: