Nejen pro sběr dat z výroby

Chcete najít všechny špatně vyrobené kusy ze včerejšího dne, týdne, měsíce, nebo třeba i roku? A seřadit je třeba podle typu produktu? Zajímá Vás Paretův diagram četnosti chyb pro jednotlivé vyráběné produkty? A jejich rozdělení třeba podle pracovišť? Otázka vteřin!

Výroba
Evidence skladů s využitím čárového kódu

Mobilní skladník je produkt, umožňující rychle a efektivně provádět skladové operace pomocí ruční datové čtečky se snímačem čárových kódů. V přenosné čtečce čárových kódů lze vytvářet, prohlížet, doplňovat a editovat skladové doklady.

Mobilní skladník
Revoluce v invetarizaci majetku

Používáte papír a tužku? Máte seznam na desítkách stran a v něm zaškrtáváte tužkou? NEMUSÍTE! K tomu, aby inventarizace majetku byla jednoduchá, přehledná a spolehlivá, stačí program na evidenci pomocí čárových kódů.

Inventura majetku
Předchozí Následující

Tisk etiket bez počítače

Vdobě kontinuálního snižování výrobních nákladů přicházíme na trh s řešením, které Vám umožní tisk bez použití počítače, přičemž je zachován veškerý komfort pro vytváření a editaci tiskových formátů. Nestáváte se tak závislí při případných úpravách na svém dodavateli.
Tiskárna pracuje jako samostatná jednotka, ke které je pro větší komfort připojen snímač čárového kódu. V případě, že tedy chcete tisknout danou etiketu, tak nemusíte vybírat formát v programu počítače. Stačí pouze snímač, kterým načtete kód formátu a můžete tisknout. Pro operátory je tento proces mnohem jednoduší, rychlejší a komfortnější.

1
Formát etikety vybíráte z předem vytvořeného seznamu.

2
Výsledkem je pak tisk finální etiketa na výrobek.
Výhoda tohoto řešení vůči konkurenci je ta, že se nejedná o složitý uzavřený proces. Tiskové formáty jsou uloženy na paměťové CF kartě, kterou lze pořídit v ceně řádově stovek korun. Formáty si může vytvářet a do tiskárny přidávat samotný uživatel pomocí jednoduchého vizuálního programu, který je samozřejmě v české jazykové mutaci.
Souhrn výhod oproti klasickému řešení tiskárna + PC
Pro tisk není nutný počítač
• Operátor neobsluhuje PC (obsluha nemusí mít ani minimální zkušenosti s PC)
• Nižší pořizovací náklady (nemusíte pořizovat PC)
• Jednoduchost tisku
• Rychlost změny tisku
• Komfortnost
Nejedná se o uzavřený systém
• V případě potřeby si můžete sami rychle a jednoduše do tiskárny přidat další formát
Formáty jsou na paměťové CF kartě
• Formáty nejsou přímo v tiskárně
• Formáty lze zálohovat z CF karty na PC
• V případě editace, vytváření nového formátu můžete použít jinou CF kartu a pak ji jednoduše na pracovišti vyměnit. Tím neohrozíte ani nezastavíte proces výroby na pracovišti.
• CF kartu lze využít i pro zálohování nastavení tiskárny
• Na kartě můžete mít uloženo velké množství formátů dle velikosti karty
• Pořizovací náklady na CF kartu jsou v řádech stovek korun
Řešení není vázáno na danou tiskárnu. Pokud se rozhodnete z důvodu navýšení výroby přejít na vyšší řadu tiskáren, tak pouze vytáhnete CF kartu s formáty z tiskárny a vložíte ji do tiskárny nové. (Platí pro tiskárny Carl Valentin)

Autor: Stanislav Nikodem

Sdílet článek: