Nejen pro sběr dat z výroby

Chcete najít všechny špatně vyrobené kusy ze včerejšího dne, týdne, měsíce, nebo třeba i roku? A seřadit je třeba podle typu produktu? Zajímá Vás Paretův diagram četnosti chyb pro jednotlivé vyráběné produkty? A jejich rozdělení třeba podle pracovišť? Otázka vteřin!

Výroba
Evidence skladů s využitím čárového kódu

Mobilní skladník je produkt, umožňující rychle a efektivně provádět skladové operace pomocí ruční datové čtečky se snímačem čárových kódů. V přenosné čtečce čárových kódů lze vytvářet, prohlížet, doplňovat a editovat skladové doklady.

Mobilní skladník
Revoluce v invetarizaci majetku

Používáte papír a tužku? Máte seznam na desítkách stran a v něm zaškrtáváte tužkou? NEMUSÍTE! K tomu, aby inventarizace majetku byla jednoduchá, přehledná a spolehlivá, stačí program na evidenci pomocí čárových kódů.

Inventura majetku
Předchozí Následující

Trendy moderní kontroly kódů

Úvodem je vhodné si uvědomit, že snímání kódu snímačem není verifikace. Co přečte jeden snímač, to druhý nemusí. A případně vrácená zakázka od významného zákazníka dokáže spolupráci zkomplikovat. Jak tomuto problému předejít? Osvědčenou verifikací, tedy kontrolním ověřením rozměrových a kvalitativních parametrů kódů, vše dle potřebných norem.

Verifikátor Axicon 6015:axicon 6015 2
Které kódy dokážeme verifikovat?
Odpověď je jednoduchá: všechny. Jen podle základního typu kódu zvolíme optimální verifikátor. Pro základní rozdělení kódů se používá buď klasické označení 1D pro čárové kódy nebo 2D kódy. Také lze použt stále oblíbenější technologii přímého značení DPM (Direct Part Marking), kdy se kódy aplikují přímo na výrobek. Například metodou InkJet “nastříkáním”, laserem vypalované i do kovů, dále leptané nebo mikroúderem, které DPM snímač vyhodnotí. Naše vlastní krátké video ke snímání DPM je zde.
Důležité je, aby kódy byly nejen čitelné, ale měly i správné parametry jako jsou kontrast symbolů, hustota, modulace, odrazivost, dekódovatelnost atd. A právě pro potřebu 100% jistoty, že Váš kód je ve všech ohledech v pořádku, slouží verifikátory.

Verifikátor model Axicon 6500:axicon 6500 scanning barcode p14axicon 6500 scanning barcode p7

Jaký model verifikátoru je vhodný?
Abyste mohli kódy verifikovat a navíc doložit jejich kvalitu potřebnými údaji, je vhodné mít kalibrovaný verifikátor, který vyhodnotí kvalitu kódu právě v souladu s odpovídajícími technickými normami. Naměřené hodnoty dokáže zpracovat a zobrazit buď přímo na displeji verifikátoru nebo na počítači. Data sa dají do PC uložit a také vytisknout na tiskárně. Konkrétní model verifikátoru se tedy určuje nejen dle typu kódů, ale také s ohledem na požadavky na jeho vlastnosti a způsob výstupů informací. Pro názornost, vybrané typy špičkové třídy verifikátorů AXICON jsou v přehledu zde.

Mmůžeme s Vámi vše prodiskutovat a tak využít naše bohaté zkušenosti s prodejem verifikátorů, jejich instalací a kvalifikovaným zaškolením obsluhy na zařízení i software.

Orientační přehled různých typů verifikátorů a obrazovek vyhodnocovacího softwaru:Bartech verifikatory-prehled

Pro více informací nebo poradenství využijte kontakty: tel.: 517 543 025, -018 nebo e-mail: obchod@bartech.cz

 

Autor: Dalibor Kuda

Sdílet článek: