Nejen pro sběr dat z výroby

Chcete najít všechny špatně vyrobené kusy ze včerejšího dne, týdne, měsíce, nebo třeba i roku? A seřadit je třeba podle typu produktu? Zajímá Vás Paretův diagram četnosti chyb pro jednotlivé vyráběné produkty? A jejich rozdělení třeba podle pracovišť? Otázka vteřin!

Výroba
Evidence skladů s využitím čárového kódu

Mobilní skladník je produkt, umožňující rychle a efektivně provádět skladové operace pomocí ruční datové čtečky se snímačem čárových kódů. V přenosné čtečce čárových kódů lze vytvářet, prohlížet, doplňovat a editovat skladové doklady.

Mobilní skladník
Revoluce v invetarizaci majetku

Používáte papír a tužku? Máte seznam na desítkách stran a v něm zaškrtáváte tužkou? NEMUSÍTE! K tomu, aby inventarizace majetku byla jednoduchá, přehledná a spolehlivá, stačí program na evidenci pomocí čárových kódů.

Inventura majetku
Předchozí Následující

Vytvoření společensky účelného pracovního místa

EFS_UP_logo

Naše firma Bartech, s. r. o., vytvořila „společensky účelné pracovní místo“ dle konkrétních stanovených pravidel uvedených níže. Toto pracovní místo pro odbornou praxi mladých lidí do 30 let jsme vytvořili jako zcela nové. Vzniklo na našem oddělení softwarového vývoje 1. 6. 2014.

Kolega, který zde našel možnost profesního uplatnění, se jmenuje Jiří Horsák. Již několik měsíců má k dispozici svého mentora z týmu softwarových vývojářů, který ho školí a kontroluje. Našemu nejmladšímu kolegovi samozřejmě radíme všichni, ten se ale řídí tzv. „Harmonogramem odborné praxe“. Tam má měsíční plán školení, činnosti a práce pro svoji funkci „vývojář softwaru“. Nejvíce se zabývá MES systémy, jako je náš výrobní systém xTRACE.

Příklad z tématické činnosti odborné praxe kolegy – výrobní linka k analýze sledování výroby:priklad vyrobni linky pro sledovani vyroby

Zaměstnání bylo realizováno na základě Dohody o vyhrazení společenský účelného pracovního místa a poskytnutí příspěvku spolufinancovaného ze státního rozpočtu a Evropského sociálního fondu č. HOA-JL-42/2014 – v rámci projektu č. CZ.1.04/2.1.00/70.00068.

 

 

Autor: Dalibor Kuda

Sdílet článek: