Nejen pro sběr dat z výroby

Chcete najít všechny špatně vyrobené kusy ze včerejšího dne, týdne, měsíce, nebo třeba i roku? A seřadit je třeba podle typu produktu? Zajímá Vás Paretův diagram četnosti chyb pro jednotlivé vyráběné produkty? A jejich rozdělení třeba podle pracovišť? Otázka vteřin!

Výroba
Evidence skladů s využitím čárového kódu

Mobilní skladník je produkt, umožňující rychle a efektivně provádět skladové operace pomocí ruční datové čtečky se snímačem čárových kódů. V přenosné čtečce čárových kódů lze vytvářet, prohlížet, doplňovat a editovat skladové doklady.

Mobilní skladník
Revoluce v invetarizaci majetku

Používáte papír a tužku? Máte seznam na desítkách stran a v něm zaškrtáváte tužkou? NEMUSÍTE! K tomu, aby inventarizace majetku byla jednoduchá, přehledná a spolehlivá, stačí program na evidenci pomocí čárových kódů.

Inventura majetku
Předchozí Následující

RFID v lázních Piešťany

Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s. je soukromá společnost, která k léčbě využívá termální vodu a unikátní sirné bahno. Společnost spravuje rozsáhlý komplex hotelů, termálních pramenů s léčivou vodou a lázeňských budov ve světoznámém lázeňském středisku zaměřeném na léčbu pohybového a nervového ústrojí.
MRP_4_radky_150

Hlavním cílem bylo zefektivnit pravidelné kontroly majetku využitím moderních technologií. Vedení lázní se obrátilo na svého dodavatele informačního systému, brněnskou firmu Mikros, a.s., s požadavkem rozšířit funkčnost stávajícího řešení o modul inventarizace majetku s využitím PDA terminálů. Zadavatel si stanovil následující požadavky:
• Duální identifikace majetku odolnými etiketami s čárovým kódem a RFID čipem
• Inventarizace pomocí inteligentního programu v odolném PDA zařízení s integrovanou čtečkou čárových kódů a RFID
• Automatická synchronizace dat s informačním systémem
• Tiskárna etiket, která současně zvládne tisk čárových kódů a zápis do paměti RFID čipu

MRP_4_radky_150

Došlo k rozhodnutí použít aplikaci tvůrce Bartech: Mobilní inventarizace HIM. Jako jiná mobilní řešení od firmy Bartech, jejich otevřené komunikační rozhraní umožňuje bezproblémové napojení na libovolný informační systém. Program pro inventarizaci vyhovoval požadavkům klienta, ve standardní logice nebylo třeba nic upravovat. Zbývalo pouze dořešit identifikaci RFID čipů, což v té době nebylo součástí aplikace. V oblasti RFID jsou standardem protokoly LF, HF a UHF. Jelikož první 2 frekvence umožňují snímání ze vzdálenosti maximálně 5 cm, padla volba na UHF. Koncový zákazník totiž požadoval čtení ze vzdálenosti až 30cm, což v případě frekvence 865-869 MHz není problém.

Použité hardwarové prostředky:
• Tiskárna DATAMAX M-4206 Mark II s UHF RFID modulem
• Terminály Motorola MC3090G
• Polyesterové samolepící etikety s RFID UHF čipem Impinj a 96 bit pamětí

Podrobný dokument se studií je možné stáhnout zde.

Ruční terminál MC 319z se snímačem RFID tagů
MRP_4_radky_150

Produkty potřebné k našemu řešení naleznete také na našem el. obchodě.
Nebo nás můžete nás kontaktovat na tel. 517 543 023, – 031 / obchod@bartech.eu