28. 5. 2015

Snížení nákladů pro výrobní firmy

V současnosti hledají firmy spojené s průmyslovou výrobou nebo automotive způsoby, jak a na jakých úsecích výrobních procesů snížit náklady. 

Naše společnost se s takovýmito požadavky setkává opakovaně již více než 10 let. Prvotní analýzy dovedly naše vývojové oddělení k možnostem využít zpočátku dílčí zkušenosti z oblasti automatické identifikace a sledování výroby. Na vyšší úrovni pak směřovaly ke komplexnímu řešení sestávajícího ze specializovaného hardwaru a softwaru a zajišťujícího identifikaci produktů pomocí čárových, 2D a DPM kódů, kontrolu prováděných výrobních operací a produktů, sledování procesů, uchovávání dat pro zpětnou vysledovatelnost atd.

Tento produkt pro sledování výrobních procesů spadá do kategorie MES systémů a nese název xTrace. Za jeho vývojem jsou tisíce hodin analytických a vývojářských prací, které vytvořily tento produkt natolik univerzálním, že je možné ho nasadit v jakékoli výrobě, včetně specifických – např. v současnosti sledování boxů s chovanými živými čmeláky na export. 

Využíváním systému xTRACE lze získat potřebný přehled na informace z jednotlivých výrobních operací. xTrace vám umožní řídit a okamžitě reagovat na nestandardní stavy výroby a zpětně kontrolovat jednotlivé operace. Na rozdíl od ERP systémů obsahujících případně jen modul pro výrobu, MES systémy jako je xTrace pracují v reálném čase a s aktuálními výrobními daty, sbírají a využívají nepoměrně obsáhlejší data.

Systém současně umožňuje velmi pružně reagovat jak na výjimečné události ve výrobě, tak na okamžité požadavky obchodu resp. na podněty zákazníka a jím požadované změny na výrobu. xTrace poskytuje možnosti modifikovat výrobní proces tak, aby byl co nejefektivnější.

xTrace přináší do procesu výroby následující přidané hodnoty:

Jistota správného přechodu výrobku mezi výrobními operacemi

Bezchybnost ve zpracování dat díky využití kódů a real-time procesu

Zpětná vysledovatelnost pracovních postupů

Sběr technologických dat s vazbou na konkrétní výrobek

Přímé přepojení na jiné informační ERP systémy

Přísná mezioperační kontrola pro zamezení vzniku neshod

Výrazné zvýšení produktivity práce a snížení chybovosti

Okamžité zobrazení hodnot efektivity výroby podle OEE

Jednoduché generovaní přehledů a statistik (Yield)

Alarmy – upozorňování na nestandardní stavy SMS, e-mailem

Vy nejlépe znáte vaše výrobní procesy, vaše silná a slabá místa. My víme, jak výrobky označit a sledovat po celý proces výroby, jak komunikovat se stroji ve výrobě a získávat potřebná technologická data. Společně tedy dokážeme zlepšit produkci a kvalitu výroby a tím také zvýšit konkurenceschopnost.

Odebírejte novinky

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module 

Zásady ochrany osobních údajů

Související články

Jak už to tak během prázdnin bývá, objedvují se uzavírky silnic, semafory. Ani nám se teď menší omezení nevyhne. Opravovat se bude další část tzv. malého obchvatu města, silnice I/51. Oprava komunikace bude spojena s objízdnými trasami. Kvůli opravě mostu u slovenského města Holíče bude na tři měsíce uzavřena obousměrná doprava. Pro cestující bude zavedena náhradní doprava po železnici.

16. 7. 2019