21. 8. 2015

Honeywell 1202G-BF snímač bez baterie

I tak osvědčený typ snímače jako je Honeywell Voyager 1202G může projít další moderní inovací. Progresivní vývojáři Honeywell se tentokrát zaměřili na prvek baterie. Přitom zachovali bezdrátové provedení Bluetooth i specifický snímač, který je schopen čtení nekvalitních čárových kódů.

Model Voyager 1202G-BF (Battery Free) nepotřebuje baterii, protože jako zdroj energie je použit kondenzátor. A co námitky na menší výdrž? Obvyklý způsob práce s bezdrátovými snímači je ten, že se stále opakuje cyklus kroků: vyjmutí snímače ze staničky – snímání kódů – vrácení do staničky. Tím se klasická baterie velmi opotřebovává, má totiž určitý kapacitní počet nabíjecích cyklů a ty jsou časem vypotřebovány. Zatímco běžná baterie má asi 500 nabíjecích/vybíjecích cyklů, super kondenzátor jich má asi 500 tisíc.

Dříve používaná baterie tak během 2,5 roku ztratí až 50% kapacity, kdežto super kondenzátor jí má i po 8 letech cca. 70%.

Výhodou nového řešení je kromě jiného to, že snímač s kondenzátorem se nabije na plnou kapacitu už za 20 sekund a s tou dokážete provést nejméně 100 snímacích cyklů s Bluetooth přenosem.

Souhrn přínosů

Nepotřebujete kupovat nové baterie, tj. úspora nákladů do budoucna

Odpadá manipulace s výměnou a údržbou baterie

Uspoříte náklady s recyklací a likvidací baterie a Vaše společnost se tím podílí na ochraně životního prostředí

Odebírejte novinky

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module 

Zásady ochrany osobních údajů

Související články

Jak už to tak během prázdnin bývá, objedvují se uzavírky silnic, semafory. Ani nám se teď menší omezení nevyhne. Opravovat se bude další část tzv. malého obchvatu města, silnice I/51. Oprava komunikace bude spojena s objízdnými trasami. Kvůli opravě mostu u slovenského města Holíče bude na tři měsíce uzavřena obousměrná doprava. Pro cestující bude zavedena náhradní doprava po železnici.

16. 7. 2019