Nejmenší snímač do průmyslu

Pro mezinárodní konglomerátní společnost zabývající se letectvím, speciálními materiály, dopravními systémy a výzkumem a vývojem, jsme dodávali snímač s požadavkem na jeho malé rozměry.

Kam nemůže čert, tam nastrčí… snímač?

Občas jsou výrobní linky natolik specifické, že je obtížné zkombinovat je s dalšími zařízeními. Od zákazníka jsme obdrželi požadavek na automatické snímání etiket produktu, který se pohybuje na rotačním automatu a specifickým požadavkem byl hlavně malý rozměr snímače.

Když není, vyvíjíme vlastní

Díky našim dlouholetým zkušenostem jsme sáhli po výrobku od společnosti Microscan, dnes již Omron. Jejich snímače se vyznačují malou velikostí a kvalitou snímání. Pro linku, kde zůstávali minimální prostory pro umístění snímače šlo o automatickou volbu.

Pro bezproblémovou implementaci do celkového systému jsme dále použili vlastní hardware, respektive terminál Sembox, který byl připojen pomocí RS232 portu ke snímači, aby tak celé řešení mohlo být součástí sledování výroby (xTrace).

Produkt, který je umístěn ve stojanu se pohybuje na rotačním automatu. Jakmile je produkt před snímačem, dojde pomocí senzoru ke spuštění čtecího cyklu.

Čtecí cyklus je ukončen přečtením čárového kódu, popřípadě časovým intervalem přečtení nebo novým impulzem ze senzoru v případě nepřečtení kódu.

K nepřečtení může dojít z důvodu špatné aplikace etikety, nečitelností kódu (poškozený kód). Při nepřečtení kódu je do terminálu Sembox odeslána informace NOREAD.

 

Mám zájem o stejné nebo podobné řešení

    nebo nás kontaktujte na