Přehledné plánování expedic zboží

Pro tradičního subdodavatele kompletních palubních desek do automobilů včetně airbagů, který byl prvním svého druhu ve střední Evropě jsme zajišťovali traceabilitu neboli systém sledování, sběru dat a dohledatelnosti ve výrobě.

Je toho hodně, ale může toho být ještě víc

Součástí systému xTrace mohou být i další aplikace a nástavby, které výrazně ulehčují práci. Zákazník dříve zapisoval veškeré expedice do tabulek a tiskl si VDA etikety, které byly zpracovávány v aplikaci MS Word, tedy veškeré informace měly papírovou podobu. To se vždy při vyšším objemu dat stává nepřehledným a neefektivním způsobem předávání informací.

 

 Víme kdo, kde, kdy a jak

Aplikace může být spuštěna na webovém rozhraní nebo v ručním terminálu.
Pravidelně využívají web především předáci a mistři, kteří plánují nakládky, vykládky a kontrolují v jakém stavu se nachází expedice. PDA jsou nejlepší volbou pro řidiče vozíků, kteří sváží palety a krabice ze skladu. Pomocí PDA znají uložení expedovaného zboží, kterému dopravci mají zboží naložit, a další informace.

Prostřednictvím webové aplikace jsou dostupné informace o naplánovaných expedicích ve formě číselníku, kde jsou jednotlivé expedice přehledně zobrazeny. Kromě základních informací, což je čas zahájení expedice, čas ukončení, expediční číslo a název dopravce, jsou záznamy odlišeny barevně. Na první pohled je tak jasné, která expedice již byla dokončena, která probíhá, nebo která má zpoždění. Při zobrazení podrobnějších informací vidíme stav, průběh samotné nakládky, kdo ji expedoval a také podpis řidiče dopravce.
Záznamy lze upravovat nebo k nim doplňovat poznámky, samozřejmostí jsou exporty do formátů .xls nebo .pdf a importy dat z různých ERP systémů.

Záznamy si pak můžeme zobrazit pomocí kalendáře expedic, kde je znázorněna časová posloupnost, kdy má který dopravce přijet, kolik balení má expedovat. Lze je zobrazit dle časových intervalů – den, týden, měsíc, rok.
Skvělým pomocníkem je i xTrace Board, což je televizní obrazovka nainstalovaná v místě expedice a personál si může vizuálně kontrolovat, které expedice jsou naplánované, které právě probíhají a které mají zpoždění u jaké směny, v jakém čase. Stejnou obrazovku je možné vidět skrze odkaz přes webové rozhraní aplikace. 

Mám zájem o stejné / podobné řešení

    nebo nás kontaktujte na