30. 1. 2019

Snadná a rychlá inventarizace majetku v luxusním designovém hotelu

Pro velmi úspěšný hotel v centru Prahy jsme implementovali řešení pro rychlou a bezchybnou inventarizaci majetku s naší aplikací HIM. Součástí řešení byla také dodávka souvisejícího zařízení – terminálů a tiskárny čárových kódů.

Mosaic House

MOSAIC HOUSE s.r.o. je společnost sídlící v Praze 2. Zabývá se poskytováním služeb v oblasti hoteliérství a ubytování, restaurační činností a souvisejícími službami.

Společnost provozuje výjimečnou budovu s názvem MOSAIC HOUSE Design Hotel with Shared rooms na adrese Odborů 4, což je v těsné blízkosti Karlova náměstí.

Budova je jedinečná svým systémem šedé vody s rekuperací tepla, ekologickou nulovou emisí CO2 a např. uděleným certifikátem BREEAM In – Use „Excellent“.

 

Velký počet místností znamená spoustu starostí

MOSAIC HOUSE má 7 nadzemních a 1 podzemní podlaží. Disponuje 55 privátními a 38 sdílenými pokoji v 7. patře dvěma tzv. Penthouse o výměře 45 m2.

Včetně zázemí a kanceláří je to tedy přes sto místností. Celkový počet položek majetku je několik tisíc a často s vysokými cenovými hodnotami. Mnohé pokoje jsou vybaveny komfortním nábytkem, uměleckými díly a k dispozici jsou také tablety iPad.

Hmotný majetek byl dosud evidován na vytištěných listech a později alespoň formou databáze Excelu v počítači. Vlastní inventarizace se prováděla vizuální kontrolou položek, kontrolou množství, a to vše ověřováním s vytištěnými seznamy. Byl to nelehký úkol.

Našim hlavním cílem bylo zajistit bezchybnou inventuru, tak jak je stanovena zákonem. Především ale bylo přáním zadavatele usnadnit a tím vlastně i zvýšit rychlost práce.

Víceúčelové řešení je nejlepší

Pro zvýšení rychlosti práce jsme navrhli označit majetek čárovým kódem. Vzhledem k různorodosti povrchů a diverzity majetku bylo nejdříve potřeba vybrat vhodné etikety k označení majetku tak, aby vše drželo a nedošlo časem k odlepení.

Současně vyvstala otázka, zda si klient bude chtít tyto etikety potisknout sám nebo zda mu tyto etikety budeme zakázkově vyrábět. Z dlouhodobějšího hlediska a při větším množství majetku, kde dochází k jeho obměně a častému aktualizování databáze, doporučujeme zakoupení vlastní tiskárny, k čemuž MOSAIC HOUSE přistoupil a požadoval kompletní řešení.

Základ celého řešení tvoří naše aplikace HIM určená právě pro snadnou a bezchybnou inventarizaci. Její fungování spočívá v umístění potřebných seznamů položek v ručním terminálu a provádění inventury v několika jeho obrazovkách.

Na nich se zobrazují pokyny ke snímání čárového kódu označeného majetku nebo výzvy k potvrzení či nabídnutí voleb ke zjištěným nesrovnalostem v majetku. Na dotykovém displeji terminálu je možné zjistit informace jako počty zpracovaných nebo zbývajících položek, lze provádět převody majetku mezi místnostmi, a nakonec je možné nově zpracované informace synchronizovat s databází v počítači.

Papíry jsou minulostí

Jelikož inventarizace probíhala pomocí tužky a papíru, po označení majetku čárovým kódem a po zavedení našeho řešení došlo k radikálnímu snížení času stráveném nad jeho vizuální kontrolou a sčítání. Díky mobilním terminálům již není třeba mít po ruce stohy papírů, ale vše je přehledně zaznamenáno v naší aplikaci. Zaměstnanci jsou navíc naváděni aplikací k provádění jednotlivých kroků, obsluha zařízení je tedy jednoduchá a rychlá a co je nejdůležitější, také bezchybná.

Mám zájem o xyz / zavolejte mi

Fusce ac lobortis tortor. Nunc viverra, augue non sodales porttitor, dolor sapien pellentesque odio, non luctus purus arcu in eros. Donec varius

nebo nás kontaktujte na

Související články

Jak už to tak během prázdnin bývá, objedvují se uzavírky silnic, semafory. Ani nám se teď menší omezení nevyhne. Opravovat se bude další část tzv. malého obchvatu města, silnice I/51. Oprava komunikace bude spojena s objízdnými trasami. Kvůli opravě mostu u slovenského města Holíče bude na tři měsíce uzavřena obousměrná doprava. Pro cestující bude zavedena náhradní doprava po železnici.

16. 7. 2019