Inovace skladových operací pomocí aplikace MODO

VTZ, s.r.o. je společnost sídlící ve Vysokém Mýtě. Zabývá se především montáží, ale i prodejem instalatérské a topenářské techniky. A to v okolí Vysokého Mýta. V nabídce této rodinné firmy naleznete mimo jiné také solární systémy, tepelná čerpadla nebo zařízení pro změkčování vody. 

Nahrazení aplikace MSU za aplikaci MODO

Od našeho zákazníka VTZ, s.r.o. jsme dostali požadavek na inovaci řešení pro automatizaci skladových operací. Skladové operace se prováděly s pomocí aplikace MSU-mobilní skladník, fungující s terminály PT630 a operačním systémem MS-DOS, která je dnes velmi zastaralou technologií.

Snadné provedení inventarizace skladu

Hlavním cílem bylo zajistit vhodnou náhradu zastaralé aplikace s integrací na operační systém.  

Jako náhradní řešení jsme zvolili moderní aplikaci MODO pro operační systém Android.  Aplikace MODO funguje na podobném principu jako její starší verze – MSU-mobilní skladník. Produkty ve skladu jsou označeny čárovým kódem. Operátor při výdeji tento čárový kód nasnímá a zadává počet, který se přenese do skladového systému. Díky řešení MODO dochází u zákazníka ke zrychlení procesů a je eliminována chybovost.

Dalším požadavkem bylo vhodné zvolení terminálu-smartphone Unitech EA602 s operačním systémem Android 7.1.  s integrovaným snímačem čárových kódů a možností SIM karty pro telefonování.  Díky naši aplikaci MODO jsme splnili i další požadavek, a to nainstalováním aplikace MODO, jak v terminálu EA602, tak v počítači.

Vlastní aplikace MODO umožňuje napojení na informační systém.  Díky této aplikaci lze také velmi snadno provést inventarizaci skladu. Provedli jsme také zaškolení pracovníků v rámci osobní návštěvy našeho pracovníka SW podpory Bartech.  

Reference

S novým zařízením pociťujeme značné zjednodušení a zrychlení práce. Interaktivita zařízení a  aplikace je nesrovnatelná s tím, co jsme používali tak dlouho. Zpočátku jsme se báli synchronizace s naším ERP systémem a možností realizace některých speciálních požadavků, ale společně s odborníky z BARTECH se podařilo vše zprovoznit. Děkujeme za precizně odvedenou práci.   

Michal Smrček 

Mám zájem o stejné / podobné řešení

    nebo nás kontaktujte na